یک مسئله هست که خودم تجربه نکرده ام ولی از توجه کردن به زندگی اطرافیانم به آن پی بردم و  به نظرم درست باشد.
در زندگی متاهلی مخصوصا چند سال اول تفاوت ها بین زن و مرد از اختلاف نظرها و عقاید و رفتارها بگیر تا سلیقه های مختلف درخوردن وپوشیدن و.  خیلی دیده می شود و گاهی به بحث های طولانی و در بعضی موارد به دعوا و خین و خین ریزی می رسد و در این بین افرادی هستن که این مسائل را فورا به ننه و باباشان گزارش می دهند.قبل از اینکه ادامه حرفم را بنویسم این را بگویم که در مواقع خاصی که زن و شوهر خودشان نتوانستند مشکلشان را حل کنند و آن را با خانواده یا بزرگی در میان بگذارند کاملا درست است اما حرف من همان مسائلی است که اگر فقط چند دقیقه به آن ها فکر کنیم علنی کردنش خیلی مسخره است و بهتر است بعداً در زمان مشخصی  با گفتگو حل کنیم حتی به نظر من هیچ اشکال ندارد که مدت کوتاهی قهر صورت بگیرد چون هردو تازه می فهمید که ای دل غافل چه غلطی مرتکب شدید ولی به شرطی که فقط بین خودتان دوتا باشد نه خانواده و طایفه را وسط بکشید. حالا چرا می گویم این کار را نکنید چون وقتی در خانواده ها مرد از زنش شکایت می کند یا برعکس.خانواده طرفین از عروس و داماد خود کینه به دل می گیرند قطعا آن  احساس دوست داشتنی که از روز اول بین آنها بوده از بین می رود و هر چه بیشتر این اتفاق بیافتد،میزانش کمتر می شود.
ولی اگر دقت کرده باشید وقتی بین اعضای یک خانواده مثل خواهر_برادر،والدین و فرزندان و زن و شوهر بحث و دعوایی صورت بگیرد از میزان دوست داشتن کم نمی شود.
راستش نمی توانم از این بهتر توضیح دهم ولی تا می توانید به دیگران از میزان عشقتان و دوست داشتنتان و رضایتتان از زندگی با همسرتان بگویید و آن را نشان دهید.(جار نزنید هاا،گوشت تلخ بازی هم در نیاورید از این عشقم عشقم گفتنا و .منظورم نیست :)) ) و اختلاف ها را بین خودتان حل کنید.با این کار انرژی مثبتی که از اطرافیان هم می گیرید خیلی بیشتر است و کمکتان می کند و در آخر خانواده هم گناه نکرده که به جز گرفتاری خودش به لوس بازی های شما بپردازد اگر باری از شانه هایشان برنمی دارید لااقل اضافه نکنید.

+قطعا اگر ویرایش کنم و متن را کم و زیاد کنم بهتر می شود ولی با توجه به سابقه خرابم مدانم که منتشر نمی شود .پس لطفا بدون ویرایش و کم و زیاد کردن بپذیرید.تمام

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فرهنگ نیوز فرادنبه Concert Blog آهنگ پارس تفريحي و سرگرمي خنده youmovies Carol Political criticism نرم افزار pls cadd Persian Literature_Hemmat آموزش آشپزی انواع غذاهای ایرانی و غذاهای رژیمی